Eskişehir'de İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt'un, daha önce makam şoförü olan, bu görevinden ayrıldıktan sonra Kadir Bozkurt'un görevini kötüye kullandığı iddiası ile hakkında Bozüyük Cumhuriyet Savcılığı'na şikayette bulunan Hasan Güçbilmez'in babasının evine gönderdiği yazı çok konuşulacak gibi görünüyor.

Hasan Güçbilmez'in babasına gönderilen yazı şöyle;

"İlçemiz Çarşı Mahallesi Beylik Sokağı No: 26 adresinde tapunun 221 ada 15 parselinde kayıtlı 401,06 metrekare yüzölçümlü "tarla" vasıflı mülkiyeti tarafınıza ait taşınmaz üzerinde bulunan bina ile ilgili olarak elinizde bulunan inşaat ruhsatı, yapı kullanma izin belgesi, yapı kayıt belgesi, mahkeme kararı ve benzeri tüm bilgi ve belgelerin yazımız tebliğinden itibaren 5 gün içinde belediyemize teslim edilmesi hususunda; Gereğini rica ederim. Kadir Bozkurt-Belediye Başkanı"

Güçbilmez'den Bozkurt'a tepki

Hasan Güçbilmez, sosyal medya hesabından İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt'a seslenerek tepki gösterdi.

Güçbilmez açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Belediye imkanlarını kendin için kullandın ben de şikayetçi oldum. Bir hesabın varsa o hesabı benle göreceksin. Oğlunun intikamını yaşlı babasından almaya kalkışmak da neyin nesi? Ruhsatının olduğunu biliyorsun, İnönü'nün birçok yeri aynı durumda, bunu da biliyorsun. Yıllardır belediye başkanlığı yapıyorsun ve o "tarla"da bu sürede hep oradaydı. Yeni mi aklına geldi de vatandaşa talimat veriyorsun, emrediyorsun? Bana bu şekilde gözdağı verebileceğini, beni susturabileceğini sanıyorsan yanılıyorsun. İnönülüler başta olmak üzere vatandaşın hakkını sana yedirmeyeceğim. Benim ailemle de uğraşsan, bu insanları boş yere yorsan da vatandaşın hakkını senden almak için başlattığım mücadele sona ermeyecek"

Güçbilmez, Kadir Bozkurt hakkında şikayetçi olmuştu

Belediye Başkanı Kadir Bozkurt'un 4 yıl kadar makam şoförlüğünü yepan Hasan Güçbilmez, Cumhuriyet Savcılığana verdiği şikayet dilekçesinde İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt hakkında bulunduğu iddialardan bazıları şöyleydi:

"İlçedeki bir fabrikada yapılan kaçak yapı için ceza kesilmeyerek, belediyeye bir adet hibe olarak 4x4 araç aldırıldı. Bunun dışında, bu işin karşılığı olarak iki sefer yüklü miktar para başkana elden verilmiş olup, bu paranın ilk bölümü başkanın oğluna, düğün masrafı olarak düğün salonuna ödendi. Diğer ikinci kısım da dolar olarak ödendi. Bu paraların alınması için başkan beni iki defa fabrikaya gönderdi. Paranın ilki bana zarf içinde, diğeri de bir gazete kağıdına sarılı şekilde verildi.

2016 yılında Tuncay G. isimli biri, İŞKUR vasıtasıyla belediyeye işe alındı. Ancak Belediye Başkanı Kadir Bozkurt'un Karabayır bağlarındaki bahçesinde çalıştırıldı.

Başkan Bozkurt, kendi özel aracına, belediyenin anlaşmış olduğu benzin istasyonundan mazot aldı. Ancak fatura, belediye zimmetindeki başka araca kesildi.  

Başkanın özel arabasına yapılan bakım ve alınan yedek parça da belediyenin diğer araçlarına fatura edildi.

Bir dönem İçişleri Bakanlığı'nda müfettiş olarak çalışan Ali Ç., arkadaşı olması sebebiyle başka bir müfettiş gelmeden önce hafta sonları belediyeye gelip evraklarda düzeltme yaptı ve bu iş için kendisine para ödendi.

Bir akaryakıt istasyonunun, başkanın özel aracına ücretsiz benzin verilmemesi nedeniyle ruhsatı iptal edildi.

Alman başkonsolostan Eskişehir'e övgü dolu sözler Alman başkonsolostan Eskişehir'e övgü dolu sözler

Fidanlıktan belediye adına ağaç ve çiçek alındı, fatura belediyeye kesildi. Ancak fidan ve çiçekler kendi özel bahçesine götürüldü"

Bozkurt iddiaları yalanlamıştı

Hasan Güçbilmez'in iddiaları Belediye Başkanı Kadir Bozkurt tarafından yalanlanmış, Güçbilmez'i "FETÖ'cü olmakla" itham etmişti. Ancak Güçbilmez, bu iddialarla yargılanmış ve aklanmıştı.