Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ile Özel Kalem Müdürü Şenol Durur’un giydiği gömleğin fiyatı sosyal medya üzerinde parti teşkilatlarını gerdi.  AK Parti Odunpazarı Gençlik Kolları Başkanı Yasin Sarı, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, CHP’li başkan ve özel kalem müdürünün giydiği gömleğin lüks bir marka ve fiyatının 10 bin lira olduğunu iddia etti. Ancak bir süre sonra Odunpazarı Belediyesi Özel Kalem Müdürü Şenol Durur’un giydiği gömleğin iddia edilen marka olmadığı ve fiyatının da 600 lira olduğu ortaya çıktı. 

10 bin lira olduğunu iddia etti

AK Parti Odunpazarı Gençlik Kolları Başkanı Yasin Sarı, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda,  CHP’li başkan ve özel kalem müdürünün giydiği gömleğin fiyatının 10 bin lira olduğunu iddia etti. Ancak bir süre sonra Odunpazarı Belediyesi Özel Kalem Müdürü Şenol Durur’un giydiği gömleğin şu an ki fiyatının 600 lira olduğu ortaya çıktı. 

"Sosyal medyada gündem oldu" 

Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ile Özel Kalem Müdürü Şenol Durur’un giydiği gömleğin fiyatı, Eskişehir’de sosyal medyanın gündemi oldu. 

AK Parti Eskişehir Odunpazarı Gençlik Kolları Başkanı Yasin Sarı, sosyal medya hesabından, Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ile Özel Kalem Müdürü Şenol Durur’un fotoğrafları ile sosyal medya hesabından, ’10 bin TL’lik Burberry gömlek giyen iki halkçı adam. Biri Odunpazarı’nın halkçı başkanı diğeri halkçı başkanın özel kalem müdürü. Ne diyelim. Üzerlerinde parlasın. İyi günlerde giysinler’ ve ‘Ülkeyi Şenol Durur yönetsin. Bize de maaşla çalışıp villa almayı, markalı gömlek giymeyi öğretsin’ paylaşımında bulundu.

"10 bin lira olduğunu ispatlayın AKP'ye geçeceğim" 

AK Parti Eskişehir Odunpazarı Gençlik Kolları Başkanı Yasin Sarı’nın paylaşımına bir yorum da CHP Eskişehir Odunpazarı Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Demir’den geldi. 

Demir, paylaşımında, “Eğer o gömlek gerçekten 6 bin TL ise ben CHP’den istifa edip Ak Partiye katılırım. Ama o gömlek 500 TL ve markası DS ise sen benim kadar cesur davranacak mısın?” ifadelerinin yer aldığı paylaşımda bulundu. 

Demir, ayrıca bir paylaşımında da AKP Eskişehir İl Başkanı Zihni Çalışkan’ın birkaç tane çeşitli renklerde ve aynı markalı gömlekli fotoğrafları ile ‘Utanmazsınız’ paylaşımında bulundu. Demir’in paylaşımına da hem AK Partililerden hem de CHP’lilerden yanıt geldi. 

200 liraya almış

Tartışmalara son noktayı ise Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un Özel Kalem Müdürü Şenol Durur koydu. 

Durur, üzerindeki gömleğin iddia edildiği gibi ‘Burberry’ marka değil DS Damat marka olduğunu söyledi. 

Durur ayrıca 10 bin lira olduğu iddia edilen göleği kendisi birkaç yıl önce 200 liraya aldığını şu andaki fiyatının ise 600 lira olduğunu belirterek, “Benim 10 bin liralık gömlek giyecek durumum yok. Üzerimdeki gömleğin 10 bin lira olduğu iddiaları doğru değil. Ben 200 liraya almıştım. Şimdi fiyatı 600 lira civarında. Hediye bile gelse, ben ne kabul ederim ne de giyerim” dedi.