Eskişehir'in merkez Odunpazarı ilçesinde bulunan 30 Ağustos Ortaokulu'nda müdür yardımcısı Yasin Kırca görevinin başındayken birisi öğrenci velisi olmak üzere iki kişi tarafından darp edildi.

Odunpazarı ilçesinde bulunan 30 Ağustos Ortaokulu'nun müdür yardımcısı Yasin Kırca, görevi başındayken odasına giren birisi öğrenci velisi olmak üzere iki kişi tarafından darp edildi. 

Yaşanan olaya tepki gösteren Eğitim-Bir-Sen Eskişehir Şube Başkanı İbrahim Akar "Bu olayın mağduru olan öğretmen arkadaşımızın hukuki olarak her türlü imkanlarımızla yanındayız. Eğitimciye uygulanan şiddeti asla kabul etmiyor ve şiddetle kınıyoruz. Bu çirkin saldırının sorumluları hukuk önünde bu davranışın hesabını vermelidir. Öğretmenin maruz kaldığı bu ve buna benzer çirkin saldırıların bir daha yaşanmasının önüne geçmek adına yetkilileri önlem almaya özellikle Öğretmenlik Meslek Kanununda görevi başındaki öğretmeni uğradığı şiddete karşı koruyacak bir düzenleme yapmaya davet ediyoruz. Eğitim-Bir-Sen olarak bu arkaşımıza ve okul çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimi sunar, bu konunun sonuna kadar takipçisi olduğumuzu ifade etmek isterim" dedi.

Başkan Büyükerşen Eskişehir halkına seslendi Başkan Büyükerşen Eskişehir halkına seslendi