İYİ Parti’den Eskişehir için flaş aday: CHP’ye yakın isim… İYİ Parti’den Eskişehir için flaş aday: CHP’ye yakın isim…

31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimler öncesi Eskişehir’de siyaset sahnesi ısınmaya devam ediyor. İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu’nun T24’e yaptığı ve Türkiye gündemine oturan Büyükerşen açıklaması sonrası, Eskişehir’de flaş bir buluşma gerçekleşti. Bir dönem İYİ Parti Eskişehir teşkilatlarında görev yapan önemli isimler Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’le bir araya geldi. Eski Devlet Bakanı Bahattin Şeker, İYİ Parti Tepebaşı eski İlçe Başkanı İsmail Türk, İYİ Parti Odunpazarı eski ilçe Başkanı Ramazan Gültekin, İYİ Parti eski Eskişehir İl Başkan Yardımcısı İsmail Nurdan Sert, DYP eski Eskişehir İl Başkanı Bekir Sıtkı Saraç, eski Bilecik Milletvekili ve İYİ Parti Eskişehir eski İl Başkanı adayı Hüseyin Arabacı buluşmada yer alan isimlerden bazılarıydı. 

Düzenlenen yemekte İYİ Parti’nin yeni Milletvekili Nebi Hatipoğlu’nun son günlerde Başkan Büyükerşen’i hedef alan eleştirilerini kabul etmediklerini ve haksız bulduklarını belirten partililer, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen sadece Eskişehir değil, Türkiye için bir şans ve çok önemli bir değerdir. Büyükerşen Eskişehir’in kaderini değiştiren isimdir. Geçmişte bırakın bu şehre turist gelmesini Eskişehirliler olarak bizler tozdan, çamurdan nefes alamazdık. Bugün herkesin imrendiği, Avrupa şehirleri standartlarında pırıl pırıl bir şehrimiz var. Yapılanları yok saymak, hatta daha ötesini söylemek kabul edilebilir değil. Yılmaz Hocamızın yanındayız. Onun vizyonu ile Eskişehir’in geldiği nokta tartışılmaz durumdadır. Yılmaz Hoca üzülürse Eskişehir üzülür. O yüzden bugün bir araya gelmek istedik. Sayın vekil siyasete yeni gelmiş olabilir ama biz bu partiyi büyük emeklerle kurduk. Kaldı ki İYİ Parti Genel Başkanımız Meral Akşener de Yılmaz Hocamızı çok sever ve sayar. Davetimize icap ettiği için Hocamıza çok teşekkür ederiz.” dediler.

Prof. Dr.  Büyükerşen de güzel sözler ve nazik davet nedeniyle partililere teşekkür ederek, “Bugüne kadar yaptığımız hizmetleri hep siyaset üstü düşünerek yaptık. Parti rozetimi göreve geldiğim 1999 yılında, Başkan olduğum gün çıkardım ve o anlayışla partiler üstü hizmet ettim. Eskişehirliler o yüzden bize hep güvendi hep destek verdi. Biz de o güveni ve desteği hiçbir zaman boşa çıkarmadan çalıştık. Çalışmaya da devam ediyoruz. Eskişehir ve Eskişehirlilerin terazisi çok hassastır ve her zaman doğru tartar. Bunu iyi bilmek lazım. Öte yandan hatırlatmak isterim; İYİ Parti’nin kuruluşunda yapacağı toplantılar için herkes kapılarını kapatılırken, çok değer verdiğim Meral Akşener hanımefendi için biz salonlarımızı tereddütsüz tahsis ettik. Her zaman güzel ve doğru iletişimimiz oldu. Son olarak bu güzel akşamda nazik davetiniz için teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum" diye konuştu.

Kaynak: eskisehirekspres.net