İYİ Parti Siyasi İşler Başkanı Oktay Vural partisinin il binasına ziyarette bulundu. Ziyarette dikkat çeken açıklamalarda bulunan Vural, İYİ Parti’den istifa ederek AK Parti’ye geçen Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu için konuşmasına ‘Adı neydi’ diyerek başladı. 

İYİ Parti Siyasi İşler Başkanı Oktay Vural, partisinin il binasında basın mensuplarıyla buluştu. Vural, İYİ Parti’den istifa ederek AK Parti’ye geçen Nebi Hatipoğlu’na eleştirilerde bulundu. Vural, aynı zamanda Eskişehir’in Gemlik limanına bağlantısının yapılmasının ve ilçe yollarının ‘Ölüm yolu’ olarak adının çıkmasına da değindi.

AK Partili Kandemir Eskişehir’de konuştu: Yüreğimiz burkuluyor AK Partili Kandemir Eskişehir’de konuştu: Yüreğimiz burkuluyor

“Bazıları güveni kaybetmeyi seçti”

İYİ Parti Siyasi İşler Başkanı Oktay Vural, geçtiğimiz günlerde İYİ Parti’den istifa ederek AK Parti’ye geçen Nebi Hatipoğlu’nun hatırlatılması üzerine ‘Adı neydi’ diyerek karşılık verdi. Vural, Hatipoğlu’nun istifasının İYİ Parti seçmenini etkileyip etkilemeyeceği ile ilgili soruya, “Ben çok ciddi bir heyecan görüyorum açıkçası, gururlandım. Kendi yolları ve gönülleri doğru. Bu insanlar çalıştılar, şerefiyle çalıştılar, kapı kapı dolaştılar, yağmurda ıslandılar. Bunun cevabını vermesi gereken bu oyu alıp da ‘sizi temsil edeceğim’ diyenlerin başka yere gitmesidir, diyecek bir şeyim yok. Şunu hatırlatırım, Bosch var önemli bir iş adamı. Diyor ki, ‘Güveni kaybetmektense paramı kaybederim’, bazıları ise paramı kaybetmektense güveni kaybederim diyor. Benim diyeceğim o kadar” diye konuştu. 

“Sanayi kentinin Gemlik’e bağlantısı yok” 

Eskişehir’in henüz Gemlik’e demiryolu bağlantısının yapılmamasını ve ilçe yollarının durumuna da değinen Vural, “Eskişehir’in ilçelerle bağlantı yollarının hepsi ‘ölüm yolu’ olarak adlandırılıyor. Dün de bir kaza oldu. Baba ve 1 çocuk hakkı rahmetine kavuştu. Eskişehir’in bütün ilçeleriyle bağlantıları çok kötü. Eskişehir çok önemli bir sanayi kenti. Hala bu sanayi kentinin Gemlik’e demiryolu bağlantısı yapılmış değil. Açıkçası yük taşımacılığı kalitesinin yükseltilmesi ve limana bağlanması gerekirken bu bile yapılmış değil. Eskişehir Türkiye için çok önemli bir kent olmakla birlikte maalesef Eskişehir’in bulunduğu konum çerçevesinde yeterince yatırım almadığını ifade etmek isterim. Eskişehir’de gördüğüm bir başka bir hususta maalesef ilçeler kendi kaderlerine terk edilmiş. İlçelerden kaçış devam ediyor. Bu kaçış devam ettikçe Eskişehir’deki nüfus artıkça tabii hizmetlerde yeterli değil. Eskişehir’in topyekûn kalkınmaya ihtiyacı var. Sanayi kenti olan Eskişehir’in Gemlik limanıyla buluşmasını sağlama projemde de Büyükşehir adayımız girişimci olacaktır. Havaalanının durumu zaten belli. Uluslararası seviyede uçuş yapılacakken Zafer Havaalanı’na kurban edilen havaalanlarından biri oldu. Eskişehirliler bunların hepsini iyi değerlendirecek. İyi değerlendirmeliler. Eskişehir’in temiz kalpli insanlarının iradesini alanlar aynı zamanda Eskişehirlilere hizmet etmesini de bilmesini bilmesi gerekiyor. Oylar hiçbir zaman çantada keklik değil. Aldıkları oyları çantada keklik görüp, oy veren insanlara kadirşinas olmayan onlara hizmet etmeyen insanlara karşı İYİ Parti güçlü bir alternatif olarak ortaya çıkmıştır” ifadelerini kullandı.

Oktay Vural şöyle devam etti;

“Maşallah Eskişehir ayakta, heyecanlı. Çok dinamik gördüm. Eskişehir bir başka güzel. Benim de son derece sevdiğim bir şehir. Cumhuriyet sevdalısı, vatanına milletine bağlı olan insanlar. Aynı zamanda demokrat insanlar, dolayısıyla Eskişehir’in temiz kalpli insanlarıyla bir arada bulunmaktan büyük bir memnuniyet duydum. Bakanlık dönemimizde de Eskişehir ile ilgili birtakım projelerle ilgilendik. Ankara İstanbul hızlı tren projesini başlatan, ihalesini yapan da biziz. Zaman zaman bizlerin yürüttüğü bu projeleri başkalarının sahiplenmesine rağmen bu projeleri biz getirdik. Marmaray projesi dahil olmak üzere. Aslına bakıldığında ecdadımızın projesi derken biz bunun kredisini bulmuştuk ihalesini yapmıştık açıkçası. Ama görmeyen gözler duymayan kulaklar bu hizmetleri görmezden geliyor duymazdan geliyor. Eskişehir’den geçecek hızlı trenin açıkçası yeraltına alınması gibi bir hususu da projenin içine dahil edilmesine vesile olduk”