Şehrin en gözde üniversitesi Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde Rektörlük atama süreci başladı. ESOGÜ 2018 yılından bu yana Prof. Dr Kemal Şenocak’a emanetti. 

Şenocak üniversiteyi olduğu yerden çok üst seviyelere taşımış, Eskişehir ve üniversite ismini ‘en’lerle duyurmuş bir Rektör oldu. Neredeyse her hafta üniversitesinin bir başarısını yayınladık sayfalarımızda. Sansasyonel olaylar ise Şenocak zamanında hiç yaşanmadı. Şenocak’ın zor bir dönemde Eskişehir’de görevlendirilmesine rağmen bu kadar kısa sürede şehre kattıkları için kendisini ayrıca tebrik etmek gerektiğini düşünüyorum. 

Şimdi ise Eskişehir ve ESOGÜ adını uluslararası alanlarda duyuran Şenocak’ın Rektörlük görevinden ayrılacağı gündemde. Şehir için üniversite için, çok sayıda öğrenci için büyük bir kayıp bu. Zor bir dönemde göreve gelmiş bir ismin uluslararası alanlarda şehrin ve üniversitenin adını duyurmak için çalışmalar yapması eminim kolay olmamıştır. Şehir adına verilmiş tüm emekler için kendisine ve uyum içinde çalıştığı ekibine ayrıca teşekkür ederiz. 

Üniversitenin 2018 yılından bu yana geldiği durum göz önüne alındığında yeni atanacak Rektörün işi bir hayli zor. Öncelikle bu kişi ekip uyumu, projelerin hayata geçmesi, uluslararası alanda üniversitenin adını duyurmada son derece başarılı bir isim olan Şenocak’ın yaptıklarının üzerine koymak üzere yola çıkmış olmalı. 
    
İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge’nin ise Rektörlük başvurusu gündemde. İşi zor. Üniversitenin gelmiş olduğu çıta belli. Yeni gelen ismin bu çıtayı tabi ki daha üst seviyelere taşıması istenecek. Bilge hangi hedeflerle hangi projelerle karşımıza çıkacak bilemiyoruz şimdilik, ancak bu zorlu süreçte kendisine de başarılar dilerim. 

Bir de işin diğer tarafı var tabi. Bilge’nin başvurusu sonrası İl Sağlık Müdürlüğü tarafında da kartlar yeniden karılmaya başlamış. Peki yeni il sağlık müdürü kim, nasıl biri olmalı ve neler yapmalı? 

‘Hangi milletvekilinin adamı olmalı’ gibi sözlerle bu sakinliği bozmak istemiyorum. Biraz zaman bekleyip göreceğiz…