İnsanlar dünden beridir CHP'ye geçişimi konuşuyorlar.

Tebrik için tenkit için ve hatta akıllarınca tehdit için ulaşan pek çok insan oldu bu süreçte.

Çok az insanın gerçekten merak ettiğini düşünsem de sanırım bu geçişin sebeplerini açıklamak, doğru şekilde açıklamak, tam olarak açıklamak önemli hale geldi diye düşünüyorum.

Neden Cumhuriyet Halk Partisi'ne geçtim?

4. dönemini yaptığım Eskişehir Bilecik Veteriner Hekimleri Odası Başkanlığım sırasında mesleğimiz meslektaşlarımız ve şehrimiz adına yaptığımız onlarca doğrunun bu kadar konuşulmamış olması enteresan.

Dört dönemdir oda başkanı olarak, 4 kez bile, beraber siyaset yaptığımız Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından "Ya başkanım sen bu şehrin yüzde kırkı kaçak et yiyor diye açıklama yapıyorsun, nedir bunun aslı?" ya da "Sokak hayvanlarının şehir içerisinde kontrolsüz şekilde üremeye devam ediyor olması bir halk sağlığı problemidir diyorsun, gerçekten ne durumdayız?" diye görüş sorulmadı.

Yine de şehir gündeminde ya da ülke gündemindeki yerine bakılırsa bu geçişin iyice bir açıklanması gerekiyor sanırım.

Yıllardır çalışma alanım içerisinde olan kırsal kesim ekonomik olarak belki de en zor günlerini yaşıyor.

Özellikle tarım ve hayvancılık adına uygulanan hükümet programları insanların gerçekleri ile örtüşmüyor ve tüm bu konularla ilgili yerelde ve genelde kurumsal ve bireysel söylediğimiz gerçekler dikkate alınmıyor.

Yedi gün yirmi dört saat esasına göre meslektaşlarımız, bu memleketin her köşesinde hayvan sağlığı için, çevre sağlığı için, sağlıklı gıda için, insan sağlığı için çalışıyor.

Kırım Kongo kanamalı ateşine karşı aşı üretip binlerce insanı hastalık ve ölümden kurtaran, COVID-19' a karşı TURKOVAC aşısını üretip pandemide ülkemizin önünü açan meslektaşlarımız tek sağlık konseptine göre sağlık sınıfında olması gerekirken ısrarla bu şekilde değerlendirilmedi.

Meslektaşlarımız sağlıkta şiddet dahil, özlük hakları dahil tüm ayrıcalıklardan muaf tutuluyorken ve şehrim için kırsal alanda çalışan yüzlerce insanın ekonomik ve sosyal olarak gelişimi için, mesleğim için meslektaşım için söylenebilecek onlarca söz ve yapabilecek pek çok şey var. 

Kendimi daha iyi ifade edebileceğimi düşündüğüm Cumhuriyet Halk Partisi'ne geçmem öncesinde uzun uzun düşünsem de, aslında çok da zor olmadı sanırım.

Bundan sonrası Allah utandırmasın.

Bildiğimiz doğruları ve düşüncelerimizi anlatabilecek güç ve kuvveti versin inşallah demekten başka bir şey değil sanırım...