Günümüzde iyi hissetmek, odaklanmak, ruh halimizi dengelemek konusunda akıllı telefonlar önemli gelişmeler gösterdi. Apple sağlık sistemine yerleşik olarak dahil ettiği “Farkındalık” özelliği ile geçtiğimiz aylarda bu konuda kullanıcıların beklentilerini karşılamaya çalışmıştı. 

Bu konuda aynı zamanda birçok aplikasyon kullanıcılara yardım ediyor. Bu uygulamalardan en yaygın olanlarından biri ise Meditopia.

Meditopia, gün içinde stres seviyenizi azaltmak, odaklanmanızı kolaylaştırmak, çalışırken zihninizi dinlendirmek ve iyi bir uyku düzeni sağlamak için çeşitli meditasyon programlarından oluşan bir aplikasyon. Bu aplikasyon ile gün içinde bulunduğunuz duruma göre hazırlanmış senaryolardan birini tercih ederek Meditasyon yapabilirsiniz. 

Nefes egzersizleri, rahatlama çalışmaları, motivasyon uygulamaları ile size özel bir danışman ile egzersiz yapma atmosferi sunuyor. 

Eğer kısa da olsa günün yoğun atmosferi içerisinde kendinize bir iyilik yapmak isterseniz Meditopia uygulamasına bir şans verebilirsiniz.